Kotlina Kłodzka - atrakcje dla dzieci.

Poznaj pomysły na ciekawy weekend z dziećmi na Ziemi Kłodzkiej.

Podróże z dziećmi mogą być wyjątkowo satysfakcjonujące, gdy znajdziesz odpowiednie miejsca do odwiedzenia. Ziemia Kłodzka, malownicza kraina w południowo-zachodniej Polsce, oferuje mnóstwo atrakcji dla całej rodziny. Bez względu na wiek dzieci, można tu znaleźć wiele ciekawych miejsc, które zapewnią zarówno rozrywkę, jak i edukację. Takie podróże tworzą wspomnienia i zaciskają rodzinne więzi. W dzisiejszym artykule przedstawimy Ci 3 super idee na weekend w okolicach Kłodzka.

Minieuroland - Park Miniatur w Kłodzku.

Niezwykle ciekawa, super atrakcja kłodzka znajduje się tuż przy regionalnej S8 przy zjeździe do centrum Kłodzka. Usytuowana na blisko 20 000 m2 powierzchni.

Na terenie Minieurolandu znajdziecie ponad 40 makiet słynnych budowli regionalnych, krajowych, europejskich i światowych. Makiety znajdują się na terenie pięknych ogrodów pełnych kolorowych drzew i kwiatów. 

Wśród eksponowanych budowli znajdziecie między innymi paryską wieżę Eiffla oraz rzymską Fontane di Trevi. Kilometry alejek, pomiędzy bujną roślinnością, arboretum, ławki, na których można spocząć i delektować się wyjątkowością tego miejsca. Dzięki nim, to miejsce nie tylko dzieci, ale też i dla seniorów. Pozwala odpocząć i przenieść się w wyobraźni do najciekawszych zakątków świata.

Jeśli zdecydujesz zabrać pociechy do Minieurolandu, to bądź gotowy na naprawdę ciekawe doznania. Jednym z nich może okazać się konfrontacja kłodzkiego rynku, który poznasz najpierw w Minieurolandzie z oryginałem. Dotrzecie do niego zaledwie w kilka minut po opuszczeniu parku miniatur. Docenicie wówczas kunszt artystów i  jakość makiet, podbieństwo, jakie odzwierciedlają w stosunku do oryginałów.

Zwiedzenie Kłodzka, przy okazji wizyty w Minieurolandzie jest dobrym pomysłem na wypełnienie weekendu. Obok ciekawego rynku, znajdziecie tu słynną Twierdzę Kłodzką, którą notabene wcześniej możecie zobaczyć z lotu ptaka w Minieurolandzie. Oczywiście w formie makiety. Kolejna ciekawa konfrontacja rzeczywistości z dziełem twórców niesamowitych eksponatów kłodzkiego Parku Miniatur.

Wspominając o Kłodzku, nie można nie wspomnieć o podziemnej trasie turystycznej. Zabierze Was ona w niesamowitą podróż w czasie. Wrażenia murowane i niezapomniane. Całość wycieczki po Kłodzku natomiast można zwieńczyć przemarszem przez Most Gotycki na Młynówce. Porównywany często ze słynnym praskim mostem Karola, przez wielu uważany za jego pierwowzór.

Finalnie kiedy część historyczno edukacyjną będziecie mieli za sobą, czas na lody. Znajdziecie wyśmienite smaki w jednej z lokalnych kafejek. Osobiście polecamy Cavosha, a dlaczego -przekonacie się sami po spróbowaniu.

Fun Park w Polanicy Zdroju.

Słynnego kurortu kłodzkiego nie trzeba chyba przedstawiać nikomu. To kolejne miasto usytuowane przy regionalnej S8, 10 kilometrów od Kłodzka. Znane przede wszystkim ze swojej oferty uzdrowiskowej.

W ostatnim czasie powstał tam Fun Park. Stworzony z myślą o najmłodszych oferuje moc zabawy i rozrywki dzieciom w wieku od 3 do 12 lat. Gigantyczny plac zabaw usytuowany na powierzchni 7500 m2 proponuje swoim małym gościom aż 14 różnych super atrakcji.

Zaliczają się do na przykład potężne dmuchańce o różnej tematyce m.in.piraci i dżungla itp. Nie brakuje tak lubianej przez maluchów tyrolki oraz wieżyczkowego placu zabaw. Ponadto czekają tam na dzieci piaskownice i brodziki z łódeczkami dla mniejszych dzieci. 

Na deser natomiast same smakołyki, smaczne gofry, lody, a także aromatyczna kawa dla opiekunów. Też sobie zasłużyli. Co ciekawe w Parku nie ma ograniczeń czasowych. Oznacza to, że kupując bilet rano, możecie spędzić czas w Parku, aż do jego zamknięcia. To chyba dobra informacja dla mocno zmotywowanych do zabawy maluchów.

Jednak tu nie kończą sie atrakcje związane z Polanicą Zdrój. Po opuszczeniu Fun Parku warto udać się całą rodziną do parku zdrojowego. To najpiękniejszy park wśród kłodzkich uzdrowisk. Latem kwitnie od kolorów pięknych kwiatów, znajdziecie tam również klimatyczną fontannę. 

Polanica ZZdrój - najlepsze atrakcje dla dzieci

Tuż obok parku znajduje się deptak pełen sklepów z regionalnymi upominkami, trunkami, miodami itd. To ciekawy pomysł na kontynuowanie spaceru po Polanicy, który można zakończyć w jednej z lokalnych restauracji. 

Ziemia Kłodzka – atrakcje dla dzieci – ciąg dalszy.

Muzeum papiernictwa - Duszniki Zdrój.

Posuwając się kolejne 10 kilometrów regionalna S8 dotrzesz do kolejnej znanej miejscowości uzdrowiskowej. Duszniki Zdrój, kolejna perła Ziemi Kłodzkiej. Często kojarzona z Festiwalem Chopinowskim i podobnie jak Polanica z ofertą uzdrowiskową.

W Dusznikach-Zdroju znajduje się również inne interesujące miejsce, które warto odwiedzić z dziećmi. W tym wypadku jednak z nieco większymi. Chodzi bowiem o wycieczkę edukacyjną do Muzeum Papiernictwa. Brzmi nudnie? Będziesz zaskoczony jak inspirująca dla Twoich dzieci może okazać się wizyta w tym miejscu.

Muzeum znajduje się w unikalnym w skali światowej młynie. Powstał w 1605 roku, a od 1968 zamieniony został w skansen umożliwiający zwiedzanie go, poznawanie historii tworzenia papieru i nie tylko. Zanim przejdziemy do detali, warto wspomnieć, że budynek Muzeum zalicza się do najwybitniejszych zabytków techniki w Europie!

Wracając do atrakcji, największą atrakcją muzeum jest czerpanie papieru zakończone samodzielnym wykonaniem kartek. W ramach zajęć edukacyjnych, podczas których dzieci wciągane są w ciekawe pogadanki wczuwając się jednocześnie  papier ze znakiem wodnym. Sporządzony z dodatkiem specjalnych ziół zawiera odcisk własnej dłoni autora. Wyobraź sobie jaka frajda towarzyszy osiągnięcie tak wspaniałego rezultau pracy małego papiernika. Wyobraź sobie również dumę, z jaką będzie się dzielił ze znajomymi po powrocie opisując swój udział w tym wielkim dziele. Okazuje się, że ta edukacyjna zabawa daje również dużo frajdy rodzicom i opiekunom dzieci. Mogą oni uczestniczyć w warsztatach organizowanych dla dzieci i podobnie jak i one zabrać ze sobą niewątpliwie oryginalną pamiątkę z odciskiem własnej dłoni.

No a po wizycie w Muzeum sugerujemy podobny plan jak w Polanicy. Spacer po parku zdrojowym i wybór jednej z restauracji. Polecamy Dobre Smaki, to jedna z najbardziej lubianych w Dusznikach Zdroju.

Weekend w Kotlinie zawsze z Brzezówką.

Jeśli spodobały Ci się te propozycje na weekend z dziećmi w Kotlinie Kłodzkiej, to zachęcamy Cię do śledzenia naszego bloga. W kolejnych artykułach poznasz wiele innych ciekawych propozycji na spędzenie czasu na Ziemi Kłodzkiej.

Całoroczny domek - najlepsze atrakcje dla dzieci

Ziemia Kłodzka – atrakcje dla dzieci, satysfakcja dla rodziców, piękne widoki, smaczna kuchnia, wszystko to znajdziesz w naszej pięknej okolicy. Oczywiście zapraszamy do naszego kompleksu wypoczynkowego w Roszycach. Czekają tu na Was przytulne całoroczne komfortowe domki familijne. Staną się one dla Was bazą wypadową do odkrywania Ziemi Kłodzkiej.

Usytuowane są w rustykalnych Roszycach zaledwie kilka kilometrów od Kłodzka, tuż przy wspomnianej S8. Dzięki temu gwarantują łatwy dojazd w krótkim czasie do najciekawszych zakątków subregionu kłodzkiego.

Nie zwlekaj, zarezerwuj pobyt już dziś i przygotuj się na wspaniały czas dla Ciebie i dla Twojej rodziny w Kotlinie Kłodzkiej. Zapraszamy.

Scroll to Top