Jesień w Kotlinie Kłodzkiej.

Jesień w Kotlinie Kłodzkiej

Odkryj Najpiękniejsze Miejsca w Jesiennej Odsłonie.

Jesień w Kotlinie Kłodzkiej

Jesień w Kotlinie Kłodzkiej jest magicznym czasem. Natura zmienia szatę i ubiera się w najpiękniejsze różnokolorowe barwy. To właśnie w tym okresie okolice tego malowniczego regionu stają się bardzo pożądanym celem podróży..

Jeśli zaliczasz się do grona miłośników natury, to ten artykuł jest dla Ciebie. Zobacz kilka propozycji na jesienny weekend w Kotlinie Kłodzkiej. W tym artykule  zaproponujemy Ci topową trójkę miejsc na jesienne wędrówki z Brzezówką w Kotlinie Kłodzkiej.

Jesienne Spacery i Wędrówki po Kotlinie Kłodzkiej.

Rozpocznij Przygodę od gór Bardzkich.

Położone na wjeździe do Kotliny są najbliżej położonym pasmem od strony Wrocławia. Zaledwie 70 kilometrów od stolicy województwa znajduje się cicha miejscowość nazywana miastem cudów. Bardo, bo o nim mowa, znane jest z raftingu, które można uprawiać tutaj głównie w miesiącach letnich. Jesienią na czele atrakcji sytuuje się szlak pieszy prowadzący do urwiska skalnego nazywanego obrywem skalnym. 

Jesień w Kotlinie Kłodzkiej

Piękne miejsce, wspaniała, nietrudna trasa, urozmaicona schodami, której zwieńczeniem jest platforma widokowa. Krajobrazy, które można tam podziwiać, nabierają szczególnego wyrazu dokładnie jesienią. Są naprawdę imponujące, robią wrażenie i pozostają na długo w pamięci.

Góry Bystrzyckie - Torfowisko pod Zieleńcem

Zieleniec, znany głównie jako dolnośląskie centrum sportów zimowych, otoczone jest również nietuzinkową naturą. Do jednej z przyrodniczych perełek zaliczane jest torfowisko znajdujące się w jego pobliżu. To jedyne miejsce w Polsce, którego roślinność porównywana jest do Tundry Syberyjskiej. 

Znajduje się tam ponad 100 różnych gatunków roślinnych, co powinno być wystarczającą zachętą do odwiedzenia tego miejsca. 

kolory torfowiska

Dojedziesz do niego od Dusznik Zdroju. Przy drodze prowadzącej do torfowiska znajduje się mały parking, który będzie początkiem przechadzki. Dla zaawansowanych wędrowców jest również możliwość skorzystania z okolicznych szlaków turystycznych bezpośrednio z Dusznik lub Zieleńca.

Wędrówka w początkowej fazie jest nieco stroma. Jednak kiedy dotrzesz już do szlaku prowadzącego do torfowiska, intensywność spaceru zmienia się. Pozostaje wówczas jedynie delektować się pięknem majestatycznych lasów i różnorodnością natury. Na drodze prowadzącej przez rezerwat znajduje się również ścieżka dydaktyczna, dzięki której dowiesz się więcej o historii rezerwatu oraz znajdującej się tam roślinności.

Wodospad Wilczki w Międzygórzu.

Nieco dalej, kierując się z Bystrzycy Kłodzkiej na Międzylesie, dotrzesz do niewielkiej miejscowości Międzygórze. Nazywane wioską alpejską ze względu na architekturę domostw wzorowanych na tyrolskich pensjonatach, słynie jednak głównie z wodospadu Wilczki

Wysoki na 22 metry, drugi pod tym względem w Sudetach jest jednym z największych magnesów turystycznych subregionu. Piękne widoki, kolorowe szczególnie jesienią. Niesamowity wodospad i wiele tras w okolicy. Szlaki są o różnym stopniu trudności i długości. Zadowolą zarówno miłośników zaawansowanego hikingu, jak i osoby szukające miejsca do przechadzek lub odprężających spacerów.

kotlina kłodzka - atrakcje dla seniorów

Dla rodzin do dyspozycji są dwie ścieżki edukacyjne. W okolicy znajduje się również tama. Dojdziesz do niej bez problemu, cofając się wzdłuż głównej drogi, w kierunku Bystrzycy. A kiedy już dojdziesz, to odkryjesz naprawdę niepowtarzalne widoki. Ich piękno wynika z kontrastu zróżnicowanego drzewostanu, Szczególnie jesienią. Kolory, kolory i jeszcze raz kolory.

widok z tamy

Po jej odwiedzeniu możesz przejść się wzdłuż rzeki. Doprowadzi Cię ona z powrotem do wodospadu. tym razem jednak nie wzdłuż asfaltowej drogi, lecz pięknego naturalnego traktu wzdłuż brzegu rzeki. Nad wodospadem natomiast usytuowany jest żelazny mostek. Zarówno on, jak i punkt widokowy usytuowany naprzeciw kaskady umożliwiają doświadczenie wodospadu w pełni. Dużo można by opowiadać, ale słowa i tak nie oddadzą efektu, jaki powoduje natura w Międzygórzu. To trzeba po prostu zobaczyć

Brzezówka – serce Kotliny Kłodzkiej.

Nasz kompleks wypoczynkowy usytuowany jest zaledwie kilka kilometrów od Kłodzka. Tuż przy trasie prowadzącej z Wrocławia do Kudowy. Słynnej regionalnej S8. Dzięki temu jest świetnym miejscem do organizowania pobytów turystycznych. Zapewnia łatwy dojazd do wyżej wskazanych miejscówek. Ale nie na tym koniec. Wieczorem, kiedy powrócisz do Brzezówki po dniu pełnym wrażeń, czeka na Ciebie gorąca strawa i rozgrzewający napój w naszym Bistro i wypoczynek w ciepłych i komfortowych familijnych domkach.

Pstrąg Kłodzki – specjał Brzezówki.

Regionalny przysmak, za jaki uważany jest pstrąg kłodzki to specjalność Brzezówki. Hodowany jest w naszych prywatnych stawach i przygotowany jest w naszej Smażalni – Wędzarni. Sam w sobie, jest częstym powodem podroży kulinarnych turystów z Polski i Czech. Pstrąg w Brzezówce, to świetna puenta i zwieńczenie dnia pełnego kontaktu z naturą.

Kotlina Kłodzka – poznaj ją jesienią.

Kotlina Kłodzka, to piękny subregion w okresie całego roku. Jednak jesienią nabiera wyjątkowego kolorytu, który możesz odkryć z Brzezówką. Jesień w Kotlinie Kłodzkiej, to czas na wspaniałe chwile z rodziną, przyjaciółmi, bliskimi, które możesz spędzić w naszym pieknym regionie. Zaplanuj w takim razie jesienny pobyt w Kotlinie Kłodzkiej już teraz. Brzezówka jest idealną, bazą wypadową do najciekawszych zakątków subregionu. 

W kolejnych artykułach przedstawimy Ci inne super atrakcje. Również praktyczne wskazówki co robić jesienią w Kotlinie Kłodzkiej. Śledź naszego Bloga, zarezerwuj miejsce w wybranym terminie. Zapraszamy.

Scroll to Top