Zima w Kotlinie Kłodzkiej

Czas dwóch skrajności.

Kotlina Kłodzka w odsłonie zimowej dostarcza dwóch skrajnych odczuć. Z jednej strony kojarzona jest z rekreacją na stokach popularnego Zieleńca oraz Czarnej Góry. Z drugiej, zima w Kotlinie Kłodzkiej kojarzy sie z ekstremalnym spokojem i wyciszeniem, którego można doświadczyć dzięki kontaktowi z majestatyczną, pokrytą  w tym okresie roku białą szatą naturą.

Obie jej odsłony mają swój specyficzny urok doceniany przez szukających zarówno spokoju, jak i przygody. Bez wątpienia zima w Kotlinie Kłodzkiej to piękny czas inspirujący do odwiedzenia subregionu i skorzystania z wielu możliwości spędzenia wyjątkowego czasu.

Zapraszamy do odkrycia uroku zimy w Kotlinie Kłodzkiej z Brzezówką!

(Kotlina Kłodzka – atrakcje dla seniorów)

zima w kotlinie kłodzkiej

Designed by: fitps.pl

Piękno Białej i Cichej Natury

Zima w Kotlinie Kłodzkiej to wyjątkowe doświadczenie. Kłodzkie wzgórza pokrywają się wówczas warstwą śniegu, który całkowicie odmienia wizerunek malowniczego subregionu. W okresie wiosenno letnim przyciąga on przecież swoją różnobarwnością i malowniczymi krajobrazami. Biała szata dodaje kotlinie majestatu i niepowtarzalnego uroku.  To czas, kiedy wszystko wokół wydaje się być spokojne i ciche, a zgiełk codziennego życia zostaje stłumiony i zagubione w majestatycznej bieli.

Designed by: freepik

Spacerując po Kotlinie Kłodzkiej zimą, możesz poczuć spokój i harmonię natury. Malownicze ścieżki prowadzą przez lasy pokryte śnieżnym puchem, a widoki na górskie szczyty zapierają dech w piersiach. To doskonały moment na chwilę refleksji, oderwanie się od codziennego zgiełku, usłyszenie własnych myśli. To nie czas na podbój górskich szczytów, ale na czerpanie z ciszy jaką oferują.

Zimowy Wieczór w Kotlinie Kłodzkiej

Wieczory w okresie zimowym nabierają zupełnie innego znaczenia. Zimowy wieczór staje się puentą dnia szczególnie jeśli spędzony był na łonie natury. Chłód, może nie dotkliwy, jednak odczuwalny zachęca do powrotu do ciepłego rozgrzanego domku. Natomiast kubek gorącej herbaty lub winnego grzańca jest obowiązkowym punktem zimowego wieczoru w Kotlinie Kłodzkiej.

Prawie jak rytuał, który rozgrzewa zmarznięte ciało, ale tez i emocje jeśli spożywany w dobrym, sympatycznym towarzystwie. W Brzezówce takie rozgrzewające wieczory możesz dzielić zarówno z bliskim, rodziną lub w gronie przyjaciół. Domki mają swój wyjątkowy charakter, który daje poczucie ciepła i sprzyja tworzeniu wyjątkowych chwil.

zima w kotlinie kłodzkiej

Ciepły Posiłek w Kłodzkich Zdrojach

Kotlina Kłodzka słynie z miejscowości uzdrowiskowych. Polanica Zdrój, która znajduje się zaledwie kilka kilometrów od Brzezówki to jedno z ciekawszych miejsc w Kotlinie Kłodzkiej. W zimie przyciąga bogatą ofertą kulinarną i naprawdę wyjątkowym klimatem lokalnych restauracji. Do najbardziej znanych i lubianych naszym zdaniem należą: La Nonna słynąca z kuchni włoskiej, Polskie Smaki i Smaki na Szlaku. 

To miejsca doceniane od lat przez kuracjuszy i turystów ze względu na jakość kuchni oraz klimat, który idealnie wkomponowuje się zimową aurę spokoju i refleksji. Tradycyjne dania, takie jak żurek, barszcz czy pierogi, nabierają wyjątkowego smaku w zimowe dni. Lokalne restauracje serwujące te potrawy to prawdziwy rarytas dla podniebienia o czym warto się przekonać osobiście.

Jeśli jednak jesteś zwolennikiem kolacji według własnej aranżacji, to w Brzezówce jest to jak najbardziej możliwe. W domkach kompleksu wypoczynkowego Brzezówka znajdziesz świetnie wyposażony aneks kuchenny oraz gustowne meble salonowe. Pozwala to  na przygotowanie ulubionych posiłków i stworzenie właściwej atmosfery dla niezapomnianego zimowego wieczoru nad stawami w zacisznych Roszycach.

Zima Na Stoku

Dla tych, którzy szukają nieco bardziej ekstremalnych doznań, stoki Kotliny Kłodzkiej stanowią wyzwanie i niezapomniane przeżycie.Zima w Kotlinie Kłodzkiej to doskonały czas dla miłośników sportów zimowych. Prym w tym zakresie wiedzie oczywiście niepowtarzalny Zieleniec. Znajdziesz tam świetnie rozbudowaną infrastrukturę umożliwiającą uprawianie wielu popularnych sportów zimowych.

Designed by: pixabay.com

Sporty Zimowe w Kotlinie Kłodzkiej

Możesz spróbować swoich sił na trasach narciarskich. Mają one różny poziom trudności, przez co są świetną opcją dla narciarzy zarówno początkujących, jak i zaawansowanych. Jeśli nie masz własnego sprzętu, możesz skorzystać z jednej z wypożyczalni. 

Możesz spróbować swoich sił na trasach narciarskich. Mają one różny poziom trudności, przez co są świetną opcją dla narciarzy zarówno początkujących, jak i zaawansowanych. Jeśli nie masz własnego sprzętu, możesz skorzystać z jednej z wypożyczalni. Dla tych, którzy chcieliby podnieść jakość jazdy, lub po prostu najzwyczajniej nauczyć się jeździć na nartach są szkółki jazdy prowadzone przez profesjonalnych instruktorów.

Nad stokami Zieleńca unoszą się ławeczki z narciarzami. Wyciągi narciarskie to nie tylko ułatwienie umożliwiające z większą intensywnością korzystać z zimowych walorów Zieleńca, ale też atrakcja, dzięki której spojrzysz na okolicę z innej perspektywy.

Zieleniec to również raj dla miłośników nieco ekstremalnego snowboardingu. To dyscyplina, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem i przyciąga coraz większą rzeszę amatorów. Dla nich stoki Kotliny Kłodzkiej stanowią wyzwanie i niezapomniane przeżycie.

W niedalekiej Spalonej i Lasówce natomiast znajduje się Łączna długość tras w Spalonej i Lasówce ośrodek narciarstwa biegowego. Oferuje łącznie około 40 kilometrów urozmaiconych szlaków. Podobnie jak szlaki zjazdowe, również biegowe są stworzone z myślą zarówno o zaawansowanych biegaczach, jak i tych początkujących. Jest też na nich miejsce dla dzieci i sympatyków rekreacji.

Zima w Kotlinie Kłodzkiej z Brzezówką.

Jeśli myślisz o zorganizowaniu pobytu w Kotlinie Kłodzkiej, to zapraszamy Cię do naszych komfortowych całorocznych domków w Brzezówce. Szczegóły w kwestii oferty i rezerwacji miejsc znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Scroll to Top